Krava pozadie

AKO SA RODÍ
HORSKÉ
MLIEKO?

Čo znamená

HORSKÉ MLIEKO?

Na to, aby sme naše mlieko mohli označovať pojmom „horské“,
spĺňame 3 kritériá definované nariadením EÚ 665/2014:

Videobck
  • Produkcia mlieka v horských oblastiach

    Mlieko, ktoré spracúvame v mliekarni v Liptovskom Mikuláši a ktoré sa používa na výrobu výrobkov Liptov, pochádza z horských oblastí

  • Suroviny aj krmivo pre hospodárske zvieratá pochádzajú z horských oblastí

    V prípade našich dodávateľov kravského mlieka prekračujeme limit stanovený vyhláškou až o +20 %

  • Mlieko sa spracúva v horských oblastiach

    Naša mliekareň v Liptovskom Mikuláši sa nachádza v horskej oblasti kategórie H1

Prečo hovoríme o horskom mlieku?

To, že naše výrobky obsahujú horské mlieko, viete. Presvedčili ste nás o tom v nezávislej ankete, do ktorej sa zapojilo až 1 670 respondentov. Lenže 90 % respondentov nevie, čo pojem „horské mlieko“ naozaj znamená. Preto sme sa rozhodli vysvetliť to osvetovou kampaňou. Našou snahou je priblížiť Vám tento málo známy atribút a poukázať na to, čo horské mlieko charakterizuje a aké sú jeho benefity.

Čo pre nás znamená

HORSKÉ MLIEKO?

Videobck

Prvotriedna
starostlivosť

Aby sme sa presvedčili, že je o naše kravičky naozaj dobre postarané, urobili sme audit u všetkých našich dodávateľov kravského mlieka. Načo sú kravičkám ventilátory a masážne kefy, zistíte vo videu už čoskoro.

Videobck

Pohyb a strava

Veľmi dobre vieme, že najväčší vplyv na kvalitu mlieka má strava. Preto naše kravy jedia na pastvinách, ktoré neboli ošetrované pesticídmi, a nájdu tam tie najchutnejšie horské bylinky.

Pohyb tiež vplýva na kvalitu mlieka. Preto ho u nás majú kravy dostatok na horských pastvinách. Veď ony sa za dobrou pašou rady prejdú.

Videobck

Test

Aby sme potvrdili, že naše kravy dávajú naozaj kvalitné mlieko, spravili sme v akreditovaných laboratóriách sériu testov s cieľom zistiť, či má horské mlieko iné parametre. Výsledky nás príjemne prekvapili. Horské mlieko dopadlo veľmi dobre. Vitamín A prispieva k správnej látkovej premene železa, zachovaniu zdravých slizníc, udržaniu zdravej pokožky, dobrého zraku a podieľa sa na správnom fungovaní imunitného systému.

Robili sme aj tri samostatné testy s cieľom zachytiť v horskom mlieku vyše 700 pesticídov a ich relefantných rezíduí. A výsledok? Všetky analýzy potvrdili, že horské mlieko neobsahuje žiadny z týchto pesticídov.

Vitamín A prispieva k správnej látkovej premene železa, zachovaniu zdravých slizníc, udržaniu zdravej pokožky, dobrého zraku a podieľa sa na správnom fungovaní imunitného systému. ×

Ochutnajte výrobky Liptov z horského mlieka vlastným jazykom

Horské mlieko nájdete v každom výrobku Liptov. Chuť zrodená z horského mlieka.

Videobck
01

AKO SA VOLÁ SLOVENSKÉ PLEMENO KRÁV, KTORÉ MÁ SILNÉ NOHY, VĎAKA ČOMU JE PRISPÔSOBENÉ NA CHODENIE PO HORSKÝCH PASIENKOCH?

Krava
02

OD KOĽKÝCH METROV NAD MOROM MÔŽE BYŤ MLIEKO OZNAČOVANÉ AKO HORSKÉ DEFINOVANÉ NARIADENÍM EÚ 665/2014?

Img
03

KTORÝ PARAMETER VYSKYTUJÚCI SA AJ V HORSKOM MLIEKU PRISPIEVA K UDRŽIAVANIU NORMÁLNEHO STAVU ZRAKU ČI K NORMÁLNEJ FUNKCII IMUNITNÉHO SYSTÉMU?

Krava
04

SYRY, BRYNDZA A MASLO LIPTOV SA VYRÁBAJÚ VÝHRADNE ZO SLOVENSKÉHO MLIEKA. Z KOĽKÝCH FARIEM, DRUŽSTIEV A SALAŠOV TOTO MLIEKO POCHÁDZA?

Krava
05

V AKOM MESTE VYRÁBAME VŠETKY VÝROBKY LIPTOV Z HORSKÉHO MLIEKA?

Krava
Formulár

VYPLŇTE SVOJE ÚDAJE A ZAPOJTE SA DO SÚŤAŽE O LIPTOVSKÉ CENY

Videobck
Gratulujeme

FORMULÁR BOL ÚSPEŠNE ODOSLANÝ, STE ZARADENÝ DO SÚŤAŽE O LIPTOVSKÉ CENY

Liptovské ceny
Videobck
Ochrana osobných údajov