Náš Liptov

Syry Liptov na filmovom festivale Hory a mesto

Naše aktivity

Syry Liptov na filmovom festivale Hory a mesto

Obdobie:
apríl 2013

Hory a mesto je tradičný a s láskou pripravovaný filmový festival. Tento projekt nás nesmierne zaujal, pretože má veľmi blízko k nášmu projektu Zelený Liptov, ktorý sa voči širokej verejnosti usiluje podnietiť myslenie a činy uchovávajúce krásu prírody, tradície. Zároveň sa snaží prepojiť jednoduchosť prírody s trendmi a využiť ich v prospech vytvárania užitočných a nových aktivít.

Počas piatich dní 14. ročníka festivalu Hory a mesto (10. - 14. 4. 2013) bolo v Auparku a Cinema City premietnutých 45 súťažných horských filmov z deviatich krajín sveta a sprievodné podujatia sledovalo alebo sa ich priamo zúčastnilo približne 20-tisíc ľudí.

Cieľom podujatia Hory a mesto bolo osloviť aktívnu odbornú verejnosť, priaznivcov horských športov a filmu, ale najmä širokú verejnosť s cieľom nadchnúť ju pre krásy prírody, zdravý spôsob života, ponúknuť jej pozitívne „modely" života.

Myšlienka projektu korešponduje s projektom Zelený Liptov, ktorý aktívne presadzuje aj značka Liptov už 3. rok a preto sme ani sekundu neváhali, aby sme tento vznešený projekt podporili. Ako jeden z hlavných partnerov sme poskytli výrobky Liptov z rady Hravé. Na našich výrobkoch si mohli účastníci festivalu pochutnať v rámci ochutnávky, na slávnostnom raute alebo pri súťaži v jedení Liptov pareničiek na čas. Časť výrobkov poslúžila ako občerstvenie pre dobrovoľníkov, ktorí pomáhali pri organizácii celého festivalu.

Zavrieť