Náš Liptov

Haluškové majstrovstvá v Liptove

Naše aktivity

Haluškové majstrovstvá v Liptove

Obdobie:
jún 2013

V sobotu 22.júna 2013 ožilo námestie v Liptovskom Mikuláši a mesto sa stalo dejiskom 16. Medzinárodných majstrovstiev Slovenska vo varení a jedení bryndzových halušiek. Súťaž bola súčasťou Stoličných dní mesta Liptovský Mikuláš venovaných 300. výročiu popravy ľudového hrdinu Juraja Jánošíka. Motívom celej soboty bolo naše národné jedlo - bryndzové halušky a bryndza.

Vôňa škvarenej slaninky skvelo dopĺňala veselú náladu na námestí. Súťaž bola naozaj medzinárodná - 12 slovenským tímom konkurovali 3 srbské tímy a jeden rumunský. Všetci boli šikovní. Podkladať do piecky a zohýbať sa nad kotlíkom s vriacou vodou pri 30 stupňovej horúčave si naozaj zaslúži obdiv. Povzbudiť kuchárov prišli desiatky ľudí nielen z mesta a pri pohľade na halušky sa im určite zbiehali slinky. Našťastie búrka si to tesne pred Mikulášom rozmyslela a otočila svoje prúdenie na sever. Ako prví skončili Poltárski chlapci.

Naši „chlapi" na čele s Ľudom Sedliakom skončili na krásnom 4. mieste. Varili zo 100 % ovčej bryndze (teda len z ovčej hrudky), ktorú im špeciálne na túto príležitosť vyrobila Danka Vidolová, z oddelenia výskumu a vývoja. Bola vynikajúca, malá „koštovka" sa ušla aj nám.

Gratulujeme a haluškám zdar!

Dáška Moníková

Zavrieť