Náš Liptov

Pri čistení Liptovskej Mary sme vyzbierali 100 vriec plných odpadkov

Naše aktivity

Pri čistení Liptovskej Mary sme vyzbierali 100 vriec plných odpadkov

Obdobie:
Apríl 2012

Zamestnanci Liptovskej mliekarne a ich rodinní príslušníci sa zapojili 21. apríla 2012 do čistenia brehov Liptovskej Mary. Najmladší zberač mal dokonca len 4 roky! Podarilo sa nám spoločne nazbierať až 100 vriec plných odpadkov. I napriek tomu, že nám počasie príliš neprialo, bola to veľmi vydarená akcia.   

Ministerstvo životného prostredia SR pri príležitosti Dňa Zeme (22. 4.) vyhlásilo celoslovenskú akciu Vyčistime si Slovensko a vyzvalo k aktivite všetkých, ktorým príroda a životné prostredie nie sú ľahostajné. Táto akcia sa zamerala na zber odpadu, čistenie prírody a aktivity zvyšujúce ekologické povedomie obyvateľov Slovenska. Všetci účastníci akcie majú spoločný cieľ - upratať a vyčistiť svoje okolie, obec, región a prispieť tak k zelenšiemu a čistejšiemu životnému prostrediu.

Do akcie sa prihlásilo viac ako 2 000 organizácií. Jedným zo subjektov bola aj Liptovská mliekareň, a. s., ktorá spolu s ostatnými dobrovoľníkmi z mesta Liptovský Mikuláš a okolia čistila brehy vodnej nádrže.

Zamestnancom Liptovskej mliekarne sa podarilo naplniť až 100 vriec plných odpadkov.
Akcia Vyčistime si Slovensko je veľkou príležitosťou, ako prispieť zdanlivo malými činmi k veľkým veciam. Je to zodpovednosť k regiónu Liptov, aby naše získané dedičstvo ostalo aj pre ostatné generácie.

Zavrieť