Náš Liptov

Náš Liptov sa zazelenal! Do areálu nášho závodu pribudlo 22 nových stromčekov

Naše aktivity

Náš Liptov sa zazelenal! Do areálu nášho závodu pribudlo 22 nových stromčekov

Obdobie:
Jún 2012

Sadenie stromčekov je zdanlivo banálna záležitosť. Keď si však uvedomíme, že pri tom vkladáme dušu novému zelenému životu, že sa rodí trvalý vzťah, pevné puto stromu a zeme, pohľad sa zmení a razom je to akoby niečo veľkolepé. My sme sa zúčastnili takejto veľkolepej udalosti 8.júna 2012, keď sme v našom areáli zasadili 22 stromčekov.

Sadenie stromčekov je ako malá oslava či svadba, na ktorej sa snúbi človek s prírodou. A tak ako to má byť, vytvorila sa tomu aj zodpovedajúca atmosféra. Všetkým prítomným oslávencom sa zračila v tvárach radosť.

Aj samotná práca bola naozaj príjemná, zmysluplná, radostná, i mnohotvárna.  Prítomní sa púšťali odvážne a s vervou do takých činností ako prinášanie stromčekov, hádzanie zeminy,  zameriavanie bystrými očami, uťapkávanie zeminy holými rukami i v rukavičkách, vláčenie i pridávanie substrátu, zalievanie krhlou i hadicou, konečné upravovanie...A nebol to žiaden chaos. Vytvorili sa tímy dvoch až troch ľudí, ktorí sa pridelili k jednotlivým jamám. Niektorí veselo striekali, iní zodpovedne manévrovali hrabľami, lopatami.... No jednoducho sa udial malý všedný zázrak, po ktorom je náš Liptov opäť trochu zelenší. Tešíme sa, že naše prostredie bude krajšie a stromčeky nás ochránia od prachu a hluku. Ďakujeme.

Zavrieť